Zęby Pana Krokodyla

Przedstawiam Wam dzisiaj szybką i prostą pomoc logopedyczną do treningu domowego, która fajnie sprawdzi się w ćwiczeniu głoski "sz" w sylabach otwartych "sza", zamkniętych "asz" oraz między samogłoskami "asza".

Sylaba to jednostka mowy. Jest krótsza niż wyraz, dlatego łatwiej ją powtórzyć, co umożliwia lepszą koncentrację na ułożeniu narządów mowy. Pamiętaj, że jako rodzic musisz być obecny podczas ćwiczeń wykonywanych w domu, by kontrolować prawidłową wymowę. Bardzo ważne jest również to, by Twoje dziecko było zaangażowane w wykonywane ćwiczenie. Szablon z krokodylem na pewno przypadnie do gustu Twojemu Maluchowi. Motywuj go i wspieraj w ćwiczeniach, zwracając przy tym baczną uwagę na prawidłowe brzmienie głosek.

Szablon z krokodylem i jego zębami możesz pobrać tutaj:
Zęby Pana Krokodyla
Jak się bawić?

Pobierz i wydrukuj przygotowaną przeze mnie pomoc logopedyczną. Wytnij zęby krokodyla. Teraz możecie układać i przyklejać zęby krokodylowi powtarzając przy tym sylaby. Świetna zabawa gwarantowana.

Szablon z krokodylem można wykorzystać także do zabawy oddechowej, która polega na przenoszeniu wyciętych zębów w docelowe miejsce na ilustracji za pomocą słomki do picia.

Bawcie się dobrze!