Wakacyjna tablica motywacyjna

Tabela motywacyjna to świetny pomysł, by aktywizować maluchów do wykonywania ćwiczeń logopedycznych podczas pracy w domu.
Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, że w trakcie trwania wakacji szczególnie trudno o mobilizację dzieci do wykonywania jakichkolwiek zadań :). Jednak urlop od poprawnej wymowy to bardzo zły pomysł. Motywacja do zajęć logopedycznych stanowi jeden z elementów decydujących o efektywności pracy pomiędzy zajęciami u logopedy. Z tej okazji przygotowałam dla rodziców i ich pociech wakacyjną tablicę motywacyjną.
Wakacyjna tablica motywacyjna
Znajdziecie tu dwa arkusze. Pierwszy to tablica motywacyjna, którą najlepiej wydrukować na grubszej kartce. Drugi arkusz to wlepki motywacyjne. Po każdych ćwiczeniach dziecko może samo wyciąć wlepkę z rybką i wkleić w odpowiednią kratkę na tablicy. Po tygodniu logopedycznych zmagań i zapełnieniu całego rzędu z wlepek warto przygotować dziecku niespodziankę. Niech to będzie wypad na basen, duże lody lub fajnie spędzony czas w parku linowym czy seans w kinie. Rodzicu, Ty najlepiej znasz swoje dziecko i jego upodobania. Sprawcie sobie dużo frajdy i razem ustalcie formę nagrody. Twój maluch na pewno będzie chętniej pracował nad prawidłową wymową.

UWAGA! Tabelę możecie wspólnie wypełniać różnego rodzaju pieczątkami motywującymi, rysunkami uśmiechniętych minek lub naklejkami. Zostawiam Wam miejsce na własną inwencję. Powodzenia!