Książeczki logopedyczne dla najmłodszych

Wydawnictwo Nasza Księgarnia już jakiś czas temu wydało godną uwagi serię książek "Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać". Książeczki, których autorką jest Marta Galewska-Kustra zwracają uwagę ze względu na prosty przekaz i przepiękne ilustracje Joanny Kłos.
PUCIO UCZY SIĘ MÓWIĆ. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Marta Galewska-Kustra

Pucio to główny bohater dwóch książeczek wspomagających rozwój mowy. Pierwsza z nich "Pucio uczy się mówić" zaadresowana jest dla najmłodszych dzieci, które nie zaczęły jeszcze mówić, a ich wiek wskazuje na to, że powinny zacząć podejmować pierwsze próby wyrazowe. Tekstu jest bardzo mało, a główny nacisk autorka kładzie na wyrażenia dźwiękonaśladowcze z najbliższego dziecku otoczenia. Bardzo fajne opracowanie, w sam raz dla rodziców, którzy pragną w naturalny sposób wspierać rozwój swojego malucha.
PUCIO MÓWI PIERWSZE SŁOWA

Marta Galewska-Kustr
a

"Pucio mówi pierwsze słowa" to druga część przygód Pucia i jego przesympatycznej rodzinki. Autorka publikacji skupiła się tutaj przede wszystkim na pierwszych słowach, jakie pojawiają się w toku nabywania mowy przez malucha. Opracowanie książki jest bardzo przemyślane. Na każdej stronie znajdują się pojedyncze przedmioty i czynności oraz ilustracje przedstawiające te przedmioty w sytuacjach zrozumiałych dla dziecka. Pojedyncze obrazki umieszczeone w specjalnie wydzielonych miejscach stanowią pretekst do zadawania pytań "Kto to?" "Co to?" "Co robi?" Książeczka zachęca malucha do samodzielnego nazywania obiektów i czynności. Zobaczcie sami!
Z MUCHĄ NA LUZIE ĆWICZYMY BUZIE, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

Książeczka stanowi zbiór zabawnych wierszyków o muszce Fefe. Czytanie o przygodach niezwykłej muchy stanowi pretekst do wykonywania różnych ćwiczeń aparatu artykulacyjnego. Dzięki przygodom muchy Fefe nudne i monotonne ćwiczenia logopedyczne są fascynującą zabawą. Przy każdym zadaniu rodzic otrzymuje dokładną wskazówkę jak prawidłowo wykonać daną czynność.
WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra, Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Wierszyki ćwiczące języki to zbiór pełnych humoru rymowanek o różnej tematyce. Książeczka jest podzielona ze względu na wiek dzieci. O ile wydanie z muchą służyło ćwiczeniom aparatu artykulacyjnego, to ta pozycja służy do utrwalania głosek w sylabach i wyrazach. Rodzic przy każdej rymowance znajdzie bardzo cenne informacje, które pozwolą się zorientować, czy ich dziecko powinno już poprawnie artykułować daną głoskę oraz co zrobić w przypadku, gdy pojawiają się problemy z artykulacją.

ZESZYTOWY TRENING MOWY, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

Zeszytowy trening mowy to nic innego jak konkretne ćwiczenia logopedyczne dla dzieci, na które składają się gry planszowe, układanki obrazkowe i wyszukiwanki. Zadania są bardzo ciekawe, jest tu sporo materiałów do wycięcia i przyklejenia w odpowiednim miejscu. Każde ćwiczenie zawiera również wskazówki dla rodziców. Na końcu zeszytu znajduje się dyplom dla dzielnego malucha i jego rodziców.